Brain Box – dziesięcio-sekundowe wyzwanie dla Twojego umysłu

Brain Box to sprytna gra dla całej rodziny, która ćwiczy nie tylko spostrzegawczość ale i logiczne myślenie. Różne poziomy trudności oraz różna tematyka, sprawiają, że gry są dedykowane dla dzieci i dorosłych.  Sprawdź ile jesteś w stanie zapamiętać w ciągu 10 sekund!

Pomysłodawcą gry jest wybitny Gary Wyatt, który uważał, że gra powinna być szybka, łatwa do zabawy oraz ma łączyć ze sobą pokolenia. Gra musi być zarówno zabawna i edukacyjna oraz dedykowana dla każdego. Jakość i wykonanie także muszą być na wysokim poziomie: gra musi być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Co więcej Gary Wyatt miał ambicje ekologiczne i etyczne, tak więc od samego początku wszystkie produkty Brain Box są wykonywane jako przyjazne dla środowiska. Do tej pory gry w 70 % są produkowane z recyklingu.

Cel gry + zasady Brain Box

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart w ciągu 10 minut. Nie ma ustalonego limitu graczy, może w nią grać nawet jedna osoba. Zasady gry:

  • Jeśli jesteś najmłodszym graczem, weź kartę z pudełka i ustaw klepsydrę. Patrz uważnie na obrazek przez 10 sekund.
  • Przekaż kartę kolejnemu zawodnikowi i rzuć kostką. Odpowiedz na pytanie wskazane przez kostkę.
  • Kolejny zawodnik czyta pytanie i sprawdza odpowiedź, patrząc na przód karty.
  • Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, możesz zatrzymać kartę, jeśli jest niepoprawna, odkładasz kartę do pudełka i kolejny gracz wybiera swoją kartę.
  • Gracz, który zgromadził najwięcej kart po 10 minutach, wygrywa!

Brain Box zawiera aż 40 różnych tytułów, sprzedawany jest w 57 krajach i został przetłumaczony na 26 języków. W Polsce dostępne są wersje: Świat, Matematyka, Natura, Abecadło, Moje pierwsze obrazki.

Brain Box Świat

Brain Box Świat to najstarsza wersja tej popularnej gry. Tematyka dotyczy kultury i tradycji krajów na wszystkich kontynentach. Brain Box Świat to nie tylko zabawa i wyścig z czasem, to także nauka i utrwalanie wiedzy. Każde dziecko w chwili relaksu może się dowiedzieć jakie miasto jest stolicą Egiptu albo jak nazywa się aztecka świątynia. Wszystkie odpowiedzi podane są na kartach, wystarczy tylko być spostrzegawczym. Wersja Świat dedykowana jest dzieciom powyżej 8 lat.

obrazkibrain box obrazki

Brain Box Moje pierwsze obrazki to wersja przygotowana dla czterolatków. Tematyka jest bardzo bogata, dotyczy wszystkich przedmiotów, które nas otaczają. Brain Box Moje pierwsze obrazki uczy dzieci podstaw matematyki (dzieci muszą policzyć np. kredki), kolorów (nazwać przedmioty np. czerwone), logicznego myślenia (odpowiedzieć, których przedmiotów jest najwięcej), skojarzeń (zgadnąć, które zwierzę jest najwyższe). Dzięki temu dziecko rozwija swoją wyobraźnię oraz inteligencję.

abecadło

Brain Box Abecadło to także seria dla najmłodszych. Karty zawierają pojedyncze litery alfabetu oraz obrazki odpowiadające danej literce, np. do literki A pasuje ambulans, agrest, auto i ananas. Pytania są dosyć szczegółowe, np. jakiego koloru jest auto lub czy na ambulansie namalowany jest czerwony krzyż. Maluch poprzez zabawę uczy się nie tylko spostrzegawczości i kojarzenia lecz także literek. Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej czwartek roku życia.

natura brain box

Brain Box Natura dedykowana jest starszym dzieciom oraz dorosłym. Minimalny wiek uczestników to osiem lat. Obrazki są o tematyce zarówno roślinnej jak i zwierzęcej oraz są bardzo szczegółowe. Dodatkowo na każdej karcie umieszczona jest ciekawostka. Pytania dotyczą nie tylko nazw, w tej wersji trzeba się wykazać niesamowitą spostrzegawczością. Ciężkie nazwy, różnorodne gatunki oraz rozmiary wymagają dokładności oraz doskonałego zmysłu wzroku.

BraiBox-Matematyka-1-600x600brain box matematyka

Brain Box Matematyka to ostatnia seria dostępna w języku polskim. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku siedmiu lat, które nie tylko znają liczby ale potrafią wykonywać działania matematyczne oraz odczytywać wykresy. Pytania są dosyć szczegółowe, wymagają niesamowitego skupienia oraz spostrzegawczości. Z pewnością zaskoczą niejednego dorosłego.

Zawartość pudełka:

  • 71 kart,
  • 1 karta z zasadami gry,
  • 1 klepsydra,
  • 1 kostka.

Brain Box są idealne dla całej rodziny, na imprezę z przyjaciółmi czy szybką partyjkę w czasie wolnym. Co więcej można w nie grać samemu. Zasady są bardzo podobne: należy patrzeć na kartę przez 10 sekund a następnie odpowiedzieć pisemnie na wszystkie pytania. Sprawdź się sam czy Twoja spostrzegawczość jest na najwyższym poziomie. Cała oferta Brain Box dostępna jest w sklepie Poszukiwacze Frajdy >

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *